Pod takim tytułem pojawiła się w dziale Artykuły prezentacja zawierająca materiały z Międzynarodowej Konferencji Organizacji PROFIBUS/PROFINET International - Annual Meeting PICC/PITC/PITL Genova, Italy June 2016.
Tematyka jest wciąż aktualna, a prezentacja została przygotowana w języku angielskim. Na bazie materiałów Organizacji PI International oraz firm: Procentec, Softing i Siemens opracowano koncepcję zestawienia cech charakterystycznych sieci przemysłowych standardów PRFOFIBUS oraz PROFINET. Prezentacja powstała na bazie materiałów organizacji PROFIBUS i PROFINET International (PI), która działa poprzez Centrum Wsparcia PI (PISC) z siedzibą w Niemczech / Karlsruhe i koordynuje działania sieci REGIONALNYCH STOWARZYSZEŃ PI (RPA), PI COMPETENCE CENTERS (PICC), PI TRAINING CENTERS (PITC) oraz PI TEST LABS (PITL) w głównych krajach uprzemysłowionych. Ponadto PI obsługuje dużą liczbę aktywnych grup roboczych odpowiedzialnych za rozwój, standaryzację i utrzymanie standardów PROFIBUS i PROFINET.
Na bazie materiałów Organizacji PI International oraz firm: Procentec, Softing i Siemens opracowano koncepcję zestawienia cech charakterystycznych sieci przemysłowych standardów PRFOFIBUS oraz PROFINET. W materiale zawarto zestawienie dotyczące profili aplikacyjnych, standardów bezpieczeństwa w komunikacji - PROFISAFE, standardów rowiązań technologicznych i Motion Control w komunikacji - PROFIDRIVE oraz standardów dotyczących zarządzania energią - PROFIENERGY.
Tematyka, z uwagi na nieustanny rozwój komunikacji i standardów sieciowych dla przemysłu, jest bardzo ważna i wciąż aktualna.
Materiały opublikowano za zgodą i wiedzą Organizacji PI International oraz Organizacji PNO Profibus Polska. W materiałach podano żródła pomocnicze i ich autorów.
Opracowanie prezentacji i koncepcja porównania: Mariusz Jabłoński SIMLOGIC. PICC POLAND.
Organizacja PI PROFIBUS i PROFINET International integruje Industry 4.0
PI (PROFIBUS i PROFINET International) rozpoczyna kolejny etap w kampanii na temat Industry 4.0, stawiając pierwsze kroki dla przyszłościowego rozwoju dzisiejszych sprawdzonych rozwiązań.
Już dziś jasne jest, że PROFINET, ze swoją otwartością na TCP / IP i standardową technologią Ethernet, ma architekturę przyszłościową, która stanowi podstawowy warunek wstępny dla rozwoju Industry 4.0. Główna praca jest wykonywana w zespołach grupy roboczej PI "I4.0@PI" utworzonej dla poszczególnych tematów. Wymagania są ściśle zharmonizowane z doświadczeniem użytkowników i ekspertami z różnych firm. Połączenie wymagań i możliwości technicznych zaowocowało głównymi obszarami zainteresowania jak np. TSN, IPv6, Semantics, Security i OPC UA.