Modernizacje maszyn
Oferta firmy SIMLOGIC., od wielu lat, jest kompleksowa, spójna i specjalistyczna. Swoim zakresem obejmuje następujące bloki główne:
- Projektowanie kompleksowych rozwiązań oraz tworzenie nowych aplikacji technologicznych,
- Modernizacje maszyn oraz doradztwo techniczne,
- Dobór i dostawę komponentów automatyki różnych dostawców,.
- Całodobowe usługi serwisowe maszyn w zakresie napędów i sterownia,
- Całodobowy dostęp do magazynu falowników, bezpieczników szybkich i elementów automatyki,
- Naprawy autoryzowane i pogwarancyjne falowników oraz sprzętu automatyki,
- Diagnostykę maszyn oraz ekspertyzy naukowo-techniczne,
- Komunikację przemysłową i jej diagnostykę,
- Audyty technologiczne, raporty i ekspertyzy,
- Audyty bezpieczeństwa maszyn oraz dostosowanie maszyn do wymagań bezpieczeństwa,
- Szkolenia specjalistyczne i dedykowane do rozwiązań zastosowanych w maszynach przemysłowych,
Wymieniony zakres usług stanowią aplikacje przemysłowe, retrofity i modernizacje istniejących realizacji maszynowych, których uzupełnieniem są autorskie dedykowane specjalistyczne szkolenia techniczne, realizowane pod konkretne rozwiązania przemysłowe.
Firma rozwija swoje struktury w kierunku kompleksowej oferty serwisowo-modernizacyjno-szkoleniowej dla przemysłu wraz ze stałymi umowami serwisowymi i określonym czasem reakcji oraz magazynem części zamiennych.
Podstawa naszych działań to elastyczna i kompleksowa oferta usług firmy oraz, od zawsze, łączenie teorii z praktyką, pozwalające na ciągły rozwój, wdrażanie nowych technologii, budowanie bazy wiedzy i zdobywanie nowych doświadczeń. Bardzo ważny czynnik, to ciągły rozwój kadry jako bazy fachowców i transfer wiedzy do polskiego przemysłu w postaci np. opracowania nowych algorytmów sterowania i ich implementacja.
Projektując sterowanie do maszyn pamiętamy, iż jest to proces złożony i składający się z wielu etapów: założenia technologiczne, projektowanie, obliczenia elektromechaniczne parametrów konstrukcyjnych maszyn, projektowanie algorytmów sterowania maszyn, ich modelowanie i symulacja komputerowa, budowa i uruchamianie systemów sterowania, parametryzacja i programowanie oraz optymalizacja nastaw struktur regulacji. Dostępne współcześnie techniki sterowania oferują skalowalność systemu, a automatyzacja oparta jest na integracji funkcjonalności rozwiązań technologicznych z sekwencyjną logiką zawartą w sterownikach programowalnych. Zadania tworzonej aplikacji są optymalizowane przez cykliczne przekazywanie informacji pomiędzy urządzeniami zadającymi i wykonawczymi za pośrednictwem komunikacyjnych sieci przemysłowych.
Podczas wieloletnich prac wykonanych na obiektach przemysłowych dokonano szeregu modernizacji, wymian i retrofitów oraz implementacji technicznych i analiz dotyczących zastosowanych rozwiązań zarówno w technice programistycznej, komunikacyjnej jak i systemach napędowych.
Bezpośrednio na obiektach przemysłowych przeprowadzono rozpoznania wstępne i szczegółowe, analizę pomiarową oraz wykonano modyfikacje lub opracowano nowe algorytmy sterowania.
Przeprowadzone analizy objęły systemy sterowania, bezpieczeństwo, komunikację oraz napędy elektryczne - falownikowe systemy napędowe i algorytmy sterowania silników napędów elektrycznych z wykorzystaniem czujnika prędkości oraz bezczujnikowe.
W niektórych zadaniach, głównym celem prac było zapewnienie wysokiego poziomu niezawodności eksploatacyjnej zastosowanych rozwiązań poprzez ograniczenie drgań i wibracji powstających podczas pracy maszyn, a w konsekwencji poprawa zdolności ruchowej i bezpieczeństwa.
Natomiast w innych, wzrost zdolności produkcyjnej, przy jednozensym utrzymaniu poziomu przestojów i minimalizacji awarii.